Pekelder tennisverenigingen strijden voor behoud van hun subsidie.

Wij krijgen al zeker twintig jaar geld van de gemeente voor het onderhoud, maar via via hoorden wij ineens dat dit wordt stopgezet. Joop Gelling van tennisvereniging LTC in Oude Pekela baalt behoorlijk. ‘Ja, zoiets valt rauw op je dak.’

Pekela zit krap bij kas en zoekt naar mogelijkheden om te bezuinigen. Zij is daarbij uitgekomen bij twee tennisverenigingen in de gemeente. Die krijgen jaarlijks zo’n 5700 euro.

Tennisvereniging LTC in Oude Pekela en TC in Nieuwe Pekela hebben baat bij de subsidie. Gelling: ‘Dat is een afspraak met de gemeente die al loopt sinds 1994. Wij zorgen voor het onderhoud van de banen en het park, de gemeente draagt daar financieel aan bij. In totaal is die subsidie zo’n vijftien procent van onze totale begroting.’

 

Henk Jan Lesterhuis van de tennisvereniging in Nieuwe Pekela: ‘In dat contract staat onder andere dat de gemeente de subsidie alleen kan stoppen als er sprake is van een wanprestatie. Dat wij bijvoorbeeld de banen of het park laten verslonzen. Maar dat is niet het geval. Wij hebben daarom bezwaar gemaakt tegen de maatregel.’

Het steekt beide clubs ook flink dat zij het nieuws in eerste instantie niet van de gemeente hebben gehoord. ‘Via via hoorden wij wel geruchten, maar een officieel bericht van de gemeente bleef uit. Pas vier maanden na de beslissing kwam de gemeente ons erover vertellen, zegt Gelling.

 

De gemeente erkent dat de gang van zaken niet de schoonheidsprijs verdient. Pekela schrijft: ‘De tennisclubs hadden eigenlijk moeten worden gehoord voordat de subsidies zouden worden beëindigd. Dat dit niet is gebeurd, is onzorgvuldig.’

De vraag is nu: blijft de maatregel staan of krijgen zij alsnog (een deel van) hun subsidie? Lesterhuis: ‘Wij begrijpen echt wel dat er bezuinigd moet worden, maar om nou van bijna zesduizend euro ineens terug te gaan naar nul, dat is wel heel erg rigoureus.’

 

Komende woensdag buigt de gemeenteraad zich over het onderwerp. Gelling: ‘Ik heb geen idee wat daar uit komt, ik kan alleen maar hopen.’

Bron: RTVNoord


Oproep!!! VRIJWILLIGERS GEVRAAGD. Oproep!!!

Beste leden/tennisvrienden.

We hebben het plan opgevat om het terras voor onze kantine te vergroten en te verfraaien.

Onze geweldige sponsor Klaverblad heeft ons een mooi bedrag toegezegd om te besteden aan iets waar we als vereniging wat aan hebben. Het is een spontane gift, bedoeld om ons als vereniging een hart onder de riem te steken in deze moeilijke corona tijd. Fantastisch natuurlijk!!!! 

En nu is het aan ons allemaal om met dat geld samen een mooi groot overdekt terras te bouwen waar we nog vele jaren heel veel plezier aan zullen beleven!

Er zijn al wat ideeën en er is ook al een ruwe schets van hoe het er uit kan komen te zien.

Onze vraag: wie wil er zitting nemen in een snel op te richten TERRASCOMMISSIE.

In deze commissie gaan we de ideeën concreet uitwerken en een planning maken voor de komende maanden. En we gaan natuurlijk zo snel mogelijk aan de slag! (we houden hierbij rekening met de huidige coronaregels). Het doel is om het terras klaar te hebben als de eerste competities, wedstrijden en toernooien weer van start kunnen.

Naast mensen die graag zitting nemen in de terrascommissie willen we ook graag aanmeldingen van mensen die graag willen meehelpen met het afbreken, opbouwen en afwerken van dit nieuwe terras. Dus:

Heb je geen twee linker handen, heb je zin in een gezellige en leuke klus, steun je onze vereniging met raad en daad, ben je een beetje technisch of handig, wil je een bijdrage leveren aan het verbeteren van onze accommodatie en/of wil je alles wat er te doen valt wel aanpakken? : GEEF JE SNEL OP!!!!

Opgave kan bij alle bestuursleden, mondeling, telefonisch, per mail of per app.


Senior toernooi Blijham, onder voorbehoud van doorgang ivm met Covid 19.

image


Interview met Sandra de Vries

Het interview met Sandra de Vries

 

Vraag 1: Hoelang bent je al lid van LTC Oude Pekela?

Antwoord: Exact weet ik het niet maar ik denk een jaar of 18.

 

Vraag 2: Hoe bent je in aanraking gekomen met het tennissen en van wie heeft je het spel geleerd?

Antwoord: Ik heb jaren gehandbald. Toen ik hiermee ben gestopt doordat er niet voldoende spelers waren zocht ik iets anders. Het liefst in de buurt. Mijn ouders Johan en Antje tennisten en door hun ben ik bij de vereniging gekomen. Het tennis heb ik mij zelf aangeleerd.

 

Vraag 3: Doe je buiten het tennis om nog andere sporten?

Antwoord: Ja in de sportschool. Step, Challenge, Club Power en af en toe in de fitnesszaal krachttraining.

 

Vraag 4: Wat is je leeftijd?

Antwoord: 51 jaar.

 

Vraag 5: Is er ook nog iemand anders binnen je familie die tennist ?

Antwoord: Mijn ouders Johan en Antje Zuur.

 

Vraag 6: Wat vind je zo leuk aan tennissen ?

Antwoord: Het wedstrijdelement en het buiten tennissen.

 

Vraag 7: Wat voor werk doe je of wat heb je gedaan voor werk?

Antwoord: Ik werk al weer jaren met heel veel plezier in de sportschool van Sportcentrum Oldambt in Winschoten als sportinstructrice. Ik geef Freestyle lessen, Challenge lessen, Club Power, Step en Total body workout.

 

Vraag 8: Kijk je weleens op de website van onze vereniging?

Antwoord: Ja maar eigenlijk niet in de wintermaanden.

 

Vraag 9: Heb je nog leuke ideeën voor onze vereniging?

Antwoord: Dat is moeilijk en zou ik iets langer over moeten nadenken.

 

Vraag 10: Doe je ook mee met een tenniscompetitie ?

Antwoord: De zaterdag voorjaarscompetitie speel ik met een team uit Meeden Tiolo.

 

Vraag 11: Zo ja welke en waarom (wat is er zo bijzonder aan deze comp.)

Antwoord: Ik werd destijds gevraagd door mijn nieuwe buurman Henk Poppen, hij tennist bij Tiolo en zij hadden nog een dame nodig om de competitie te spelen. Er was namelijk iemand zwanger. Zo ben ik er in gerold. Tevens ben ik reserve bij een damesteam van LTC voor de vrijdagavond-competitie.

 

Vraag 12: Doet je wel eens mee met tennistoernooien?

Antwoord: Zeker. Sinds een aantal jaren. Erg leuk. Dames dubbel en Gemengd dubbel.

 

Vraag 13: Zo ja welke toernooien en waarom speciaal deze toernooien?

Antwoord: Veendam Indoor, niet zo gezellig dus weet niet of ik hier weer aan mee ga doen, maar leuk om mee te beginnen in. Nieuw Buinen, leuk. Natuurlijk LTC Open, super. Muntendam, erg leuk, mooi tennispark en overheerlijke verse groentesoep. Veendam buiten, helaas ook niet zo gezellig. Twee weeks toernooi, veel te erg verspreid. Tiolo, gezellig. Onstwedde, goed georganiseerd, gezellig en mooi tennispark. Niet te vergeten Double Troube!  ALTIJD een leuke afsluiter van het seizoen.

 

Vraag 14: Wat zou er veranderd moeten worden bij LTC Oude Pekela? En waarom?

Antwoord: Ik ben dik tevreden. Oké, een mooie nieuwe kantine zou leuk zijn maar of dit reeél is. De banen zijn fantastisch en ik voel mij er thuis.

 

Vraag 15: Wat zou er juist niet veranderd moeten worden bij LTC Oude Pekela? En waarom?

Antwoord: De banen en de verlichting. Deze zijn super.

 

Vraag 16: Wat is je mooiste vakantie land? En waarom?

Antwoord: Frankrijk. De Ardeche. Hier genieten wij jaarlijks van de omgeving de zon en de gezellige camping.

 

Vraag 17: Wat zijn voor jouw de mooiste momenten op het tennispark?  

Antwoord: De woensdagmorgen met de dames, gewoon gezellig en de toernooien.

 

Vraag 18: Wat mis je bij onze vereniging? 

Antwoord: Niks.

 

Vraag 19: Wat doe je nog meer in je vrije tijd ?

Antwoord: Tennissen, sporten in de sportschool, zomers tuinieren.

 

Vraag 20: Heb je vroeger nog andere sporten gedaan, zo ja, was je daarin ook zeer actief?

Antwoord: Handbal. Ik ben begonnen in Oude Pekela bij Sparta OP en vervolgens hadden ze mij gevraagd bij Aeolus in Wildervank. Hier heb ik jaren gehandbald. Wij wisselden de eerste divisie met de tweede divisie af.

 

Voorkeur van:

 

Tennis  of  Fitness

Antwoord: dat is een gemene vraag. Kies voor beide                  

                              

Nadal  of  Federer

Antwoord: Federer                                            

                         

FC Emmen  of  FC Groningen

Antwoord: FC Groningen

 

Wijn  of  Bier

Antwoord: Wijn

                                   

Woensdagochtend tennis   of  Tennistoernooi

Antwoord: Dan kies ik toch voor tennistoernooi, voor mij iets intensiever en ik houd van het wedstrijdelement.         

 

Zomer  tennis  of  winter tennis

Antwoord: Zomer.

 

Wie zou u voor het volgende interview willen voordragen?

 

Antwoord: Chantal de Lange 


OPBRENGST RABO CLUBSUPPORT

Via de Rabobank Clubsupport actie hebben we als LTC Oude Pekela een mooi bedrag van € 323,03 mogen ontvangen !!!!

Vanaf deze plek willen we jullie enorm bedanken voor jullie stemmen. Echt fantastisch!

In deze moeilijke en roerige tijden kunnen wij als vereniging deze financiële steun goed gebruiken.

We hopen volgend jaar weer op jullie steun te mogen rekenen! 


Hoofdsponsor

Klaverblad Verzekeringen

 

Sponsors

Meer logohout
In,t Hout sierconstructies
Meer haan
Haan Personeelsdiensten
Meer jackys
Kapsalon Jackys in Oude Pekela.
Meer cevdet
Pizzeria Cevdet in Oude Pekela
Meer meinardi
Meinardi Winschoten
Meer sportstroom
Sportstroom
Meer zuur
Woninginrichting Zuur Oude Pekela
Meer luckstar
LuckyStar casino te Oude Pekela.
Meer kregel
Kregel Bouwmarkt in Oude Pekela
Meer graankorrel
De Graankorrel Oude Pekela
Meer becker
Becker Installatietechniek Nieuwe Pekela
Meer valkema
Valkema sportwinkel Veendam
Meer vos1
Garage Vos in Oude Pekela
Meer autohuiz2
Autohuiz BV
Meer krans
Krans Sloopwerken Stadskanaal en Nieuw-Buinen
Meer brokschmidt
Schoen-service Brokschmidt te Oude Pekela
Meer pekelahof
Brasserie- Restaurant Pekelahof
Meer rabobankzog
Rabobank Zuid Oost-Groningen
Meer hoti1
Hoti stucadoorsbedrijf 06-38029259
Meer futurama
Futurama De doe het zelf shop Van Oude Pekela
Meer borg
Borgtechniek B.V. Winschoten
Meer fortune
Fortune Coffee Regio Blauwestad Julianalaan 1a Scheemda
Meer huizing
Slagerij Huizing te Oude Pekela
Meer poortman
Poortman Euronics Electronicazaak in Oude Pekela.
Meer klaverblad
Klaverblad Verzekeringen
Meer hofenheukers
PrengerHoekman voorheen Hof en Heukers Fysiotherapie Oude Pekela
Meer groenoord
Groenoord in Oude Pekela
Meer hypotheekE
Hypotheek Expert Jack Pinkster
Meer arends
Arends schilderbedrijf te Oude Pekela.
Meer kok
Jeroen Kok Las en Onderhoudsbedrijf 06-46722333
Meer fleur
Boetiek Fleur in Oude Pekela
 

Mededelingen / Oproepen

Zomerlessen senioren beginnen donderdag 8 april, inschrijfformulier en info vind u onder de link "Lessen" KNLTB Voorjaarscompetitie uitgesteld naar begin Juni (week 22 ). Baan reserveren is verplicht!! Bij wie? Jos Klungel

 

Gebruik AED

ad 5

Onderstaande leden zijn getraind om de AED te gebruiken

Ron Schaftenaar 0611345121
Aron Schaftenaar 0631367972
Harry Kroon 0610527676
Johan Pander 0612041693
Gina Norder 0638747876
Jack Pinkster 0625060335
Chantal de Lange 0650210593
Harald de Lange 0618130466
Wicher van Achteren 0634244511
Marian Scholtens 0621316654
Harry Scholtens 0620628890
Kees Bartelds 0636395135
Corrie van Oeveren 0621857488
Toti Hof 0630801960
Klaas Jan Hulsebos 0651763769

Stappenplan gebruik AED
1. Bel 112
2. Adres is Raadhuislaan 105a
3. Waarschuw/bel één van de bovenstaande leden

 

Weersverwachting

 

Uitgelicht

KNLTB

image
 
 

Copyright © 2021 LTC Oude Pekela